Tabletki a wymioty. Czy ochrona antykoncepcyjna zostaje zachowana?

Witam, biorę tabletki od 1,5 roku codziennie, regularnie o 21.00. Ostatnio, jak zwykle wzięłam tabletkę o 21.00 i potem poszalałam trochę z alkoholem, o godzinie 3.00 wymiotowałam - czyli ok. 7h po wzięciu tabletki. Godzinę poźniej miałam stosunek z moim chłopakiem, zapominając o zwymiotowanej tabletce. I teraz moje pytanie - czy moja ochrona antykoncepcyjna została zachowana czy też nie?

Redakcja abcZdrowie

Wystąpienie biegunki lub wymiotów do 3-4 godzin od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej obniża skutecznośc jej działania. W Pani przypadku upłynęło 7 godzin, więc skutecznośc powinna zostać zachowana.