Tabletki owulacyjne

Dzień dobry!
Chciałam się zapytać jak działają tabletki owulacyjne? Bardzo chciałabym zajść w ciąże i może one by mi pomogły. Proszę o wyjaśnienie. I jeszcze jedno czy na takie tabletki trzeba mieć receptę?

Pozdrawiam Ela

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie wiem dokładnie, jakie tabletki ma Pani na myśli. Istnieją leki (na receptę), które podaje się pacjentkom cierpiącym na brak lub rzadkie owulacje, związane np. z zespołem policystycznych jajników. Nie stosuje się ich jednak u kobiet, które są w pełni płodne.
Jeśli ma Pani regularne miesiączki, to najpewniej ma Pani również owulacje i będzie Pani mogła bez problemu zajść w ciążę. W razie gdyby przez co najmniej rok regularnych starań nie udało się Państwu doprowadzić do poczęcia, konieczna może być diagnostyka i ewentualne leczenie niepłodności. Nie ma co jednak martwić się na zapas!
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.