Termin stosunków i wynik bHCG

Stosunki miały miejsce 25-27.10 . Test został wykonany 07.11. Otrzymany wynik to HCG < 2,0 mUI/ml . Czy jest to wynik,który można uznać za całkowicie wiarygodny wykonany po takim czasie po stosunku?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby prawidłowo odpowiedzieć na Pani pytanie należałby poznać czas trwania cyklu miesiączkowego oraz kiedy była ostatnia miesiączka. Bez tych danych mogę tylko przypuszczać, iż powyższy wynik powinien być wiarygodny. Ogólnie przyjmuje się, że testy tego rodzaju powinny być wykonywane około 10-12 dni po przybliżonym terminie owulacji.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do ginekologa celem potwierdzenia/wykluczenia ewentualnej ciąży.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do ginekologa celem potwierdzenia/wykluczenia ewentualnej ciąży.