Torbiel w okolicy przypęcherzykowej a krwiomocz

Proszę o interpretacje wyników usg: Watroba-niepowiekszona, z torbielą 14 mm w okolicy przypęcherzykowej. Śledziona nieco powięksona 12,5cm, bez zmian ogniskowych. Nerka lewa bez cech zastoju o prawidłowej szerokości warstwy korowej z echem złogu w kielichu dolnym 4-8mm. Nerka prawa o prawidlowej szerokości ze skupiskiem ech złogów w kielichu górnym o wym. 1,4cm. Aorta brzuszna o prawidlowej szerokości.Pęcherz moczowy słabo wypełniony.do tego dochodzi krwiomocz od 2 tyg. w kolorze czerw.-brąz.

Witam,

Niestety ma Pani kamicę dróg moczowych. Warto udać się do urologa. A jesli chodzi o wątrobę, to należy wykonać kontrolne usg brzucha za ok 3-6 miesiecy, aby sprawdzić, czy zmiana się nie powiększa.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz