Co może znaczyć ten opis?

Witam serdecznie czy ktoś może w prostych słowach powiedzieć co oznacza ten opis ? W obu nerkach, w kielichach wszystkich grup, złogi uwapnione do 3,5 mm średnicy: w prawej co najmniej 6 , w lewej co najmniej 8 złogów. Nie uwidoczniono złogów w obrębie moczowodów oraz pęcherza moczowego. Nerki położone typowo, prawidłowej wielkości, bez nieprawidłowych zmian. Obie nerki ulegają jednoczasowemu wzmocnieniu kontrastowemu. Układy kielichowo-miedniczkowe obustronnie nieposzerzone. Pęcherz moczowy słabo wypełniony. Zwraca uwagę obecność licznych, niepowiększonych węzłów chłonnych okołaoartalnych do 10 mm szerokości oraz podwyższona gęstość tkanki tłuszczowej tej okolicy- wskazane różnicowanie miedzy rozpoczynającą się chorobą Ormonda, zapalną naczyń lub procesem NLP. Wątroba niepowiększona, o prawidłowej gęstości, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, nie zawiera uwapnionych złogów. Trzustka niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona o prawidłowych wymiarach, w normie. Nadnercza o prawidłowej wielkości i morfologii, bez zmian ogniskowych. Aorta brzuszna drożna, nieposzerzona. Bez cech wodobrzusza. WNIOSEK: obustronna kamica nerkowa. Nietypowy obraz okolicy okołoaortalnej do dalszej diagnostyki. Wiem że śa kamienie ale martwi mnie dalsza cześć opisu , dodam ze w 2013 roku mialem usuwane kamienie poprzez nacięcie na plecach.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym zweryfikowanie tego rozpoznania wykonując TK jamy brzusznej.