Torbiel włosowa w okolicy kości ogonowej

Witam, parę msc wstecz pojawił się się bolący guzek w okolicy kości ogonowej, po paru dniach zmalał i przestał bolec. Poszedłem do lekarza i okazało się, że to torbiel włosowa. Dostałem antybiotki, maście itd, zmniejszyło się, ale nie pomogło i tak od paru miesięcy mam to , ani nie boli, ani nie daje oznaków, po prostu jest i nic więcej, nie powiększa się, nie wiem co teraz zrobić ? pozdrawiam

Jeżeli guzek nie wywołuje stanu zapalnego w chwili obecnej nie ma wskazań do jego operowania. Decyzję tę jednak podjąć powinien chirurg oceniając wielkość zmiany, Pana wagę i możliwość rozwinięcia się zapalenia.