Torbiele w normie wpuklających się zarówno ku przodowi i grzbietowo

W MR kolana - w obrębie przedniego i tylnego więzadła sygnał jest podwyższony i mają zatarte rysy. W części grzbietowej kłykcia bocznego piszczeli przystrzałkowo widoczna zmiana ogniskowa 13x9mm dobrze odgraniczona ze zwapnieniami - obraz należy różnicowac między zmianami degeneracyjnymi, ganglionem wewnątrzkostnym a chrzęstniakiem wewnątrzkostnym. W stawie piszczelowo strzałkowym widoczne torbiele w normie wpuklających się zarówno ku przodowi i grzbietowo. wymiary 22x11x6 mm Co to oznacza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wnosi na temat stanu zapalnego toczącego się w obrębie stawu. Dodatkowo występują zmiany zwyrodnieniowe lub inne ( zgodnie z przypuszczeniami w badaniu) i torbiele, które z całą pewnością zaburzają architektonikę i pracę stawu. Najpewniej stan zapalny to wynik w/w.