Torbiele w piersi a usg i mammografia

Witam. W2013 roku w styczniu zrobiłamUSG piersi i wykazało mi w 13stu punktach torbiele w lewej piersi następnie zrobiłam badanie cytologiczne b.a.c okolica sutek lewy dane kliniczne guzek piersi lewej wynik badania nieliczne fragmenty nabłonka bez uchwytnych cech atypii.A teraz z momografii wynik wskazał piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej w piersi lewej w miejscu ogon Spence"a jest zagęszczenie o średnicy 12mm skala BIRDAS 0.od 20 lat biore chormony. Prosze o odp czy mam sie martwić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wykryta w badaniu zmiana wymaga dalszej diagnostyki. Proszę udać się do specjalisty ginekologa, który pokieruje dalszym procesem diagnostycznym.