Torbielki piersi a lek na guza tarczycy

Dzień dobry, wczoraj stwierdzono u mnie torbielki niepowikłane w prawej piersi, o wielkości 10 mm na godz. 9 i w bocznej połowie 2 niepowikłane, o wielkości 7 mm, w lewej niepowikłane 8 mm i 7 mm, bez patologicznech węzłów chłonnych. Piersi o strukturze gruczołowatej. W związku, iż mam wizytę u lekarza dopiero za miesiąc, proszę mi powiedzieć cos takiego, czy lek, który biorę na guzka niegroźnego tarczycy może mieć jakiś wpływ na nie? Dziękuję za odpowiedć i pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyną powstawania torbieli w piersi mogą być zaburzenia hormonalne. Czasami w przypadku niedoboru hormonów tarczycy (niedoczynność), dochodzi do zaburzenia produkcji hormonów płciowych (estrogeny, progesteron, prolaktyna) i w konsekwencji róznych zmian w piersi. Euthyrox jest lekiem zawierającym hormony tarczycy, nie powinien wpłynąć negatywnie na tkankę piersi.

Pozdrawiam serdecznie