Czy lek na niedoczynność tarczycy osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, mam pytanie. Lekarz endokrynolog stwierdził u mnie, na podstawie badania krwi i wywiadu na temat samopoczucia, lekką niedoczynność tarczycy (podwyższone TSH, pozostałe hormony i przeciwciała w normie, USG tarczycy w normie). Przepisano mi Euthyrox N50 - 1 tab (50 ug)/ dobę (rano). Jako dziecko, w okresie dojrzewania miałam stwierdzoną niedoczynność tarczycy tzw. młodzieńczą. Przyjmowałam podobny preparat, ale potem odstawiono mi lek, prawdopodobnie z powodu wyrównania się sytuacji hormonalnej tarczycy. Na obecnej wizycie lekarz nie pytał mnie, czy przyjmuję inne leki. Od dwóch lat przyjmuję hormonalną antykoncepcję (preparat Yasminelle). Dopiero po przeczytaniu ulotki umieszczonej w opakowaniu Euthyrox N50 przeczytałam, że leki zawierające estrogeny mogą osłabiać działanie Euthyrox N50. Moje pytanie brzmi, czy powinnam zgłosić się bezzwłocznie do lekarza, żeby omówić kwestię przyjmowania Euthyrox N50 (wizytę kontrolną mam za 3 miesiące) i czy Euthyrox N50 ma wpływ na hormonalną antykoncepcję (np. czy jej nie osłabia?). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Euthyrox nie zmniejsza skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Doustna antykoncepcja nie powinna znacząco osłabić działania euthyroxu. Wydaje się, że wskazane preparaty mogą być stosowane tak jak zlecili to lekarze. Na wizycie kontrolnej za 3 miesiące powinno zostać wykonane badanie TSH w celu oceny wyrównania niedoczynności, również wówczas może zostać zmodyfikowana dawka Euthyroxu. Pozdrawiam serdecznie!