Guzek w piersi a problemy z tarczycą

Dobry wieczór :) Ostatnio wyczułam guzka w piersi prawej ( jestem w trakcie miesiączki ) , czy to może mieć związek z nadczynnością / niedoczynnością tarczycy ? Guzek raz boli raz nie. Nie jest przesuwalny. Mam 21 lat.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Każda wybadana palpacyjnie zmiana w piersi powinna zostać skonsultowana z lekarzem. Należy wykonać badanie USG gruczołów piersiowych by ocenić charakter zmiany.
Nie powinna Pani zwlekać z diagnostyką - badanie może wykonać lekarz ginekolog.
Zmiana w obrębie piersi raczej nie ma związku z nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy.

Lek. RafaĹ Gryszkiewicz

Witam,
nie ma.
Pozdrawiam