Ucisk w głowie i bełkotanie a podejrzenie miażdżycy i niedokrwienia mózgu

moj tata ma 66 lat.ma takie objawy jak ..belkocze .czuje ucisk w glowie...byl w szpitalu 4 dni ale co najmniej raz dziennie ponawiaja sie te napady..bylismy dzisiaj prywatnie u lekarza i stwierdzil ze to jest miazdrzyca i nie dokrwienie mozgu i ze na to niema leku..dodam ze ma rozrusznik serca ale z sercem jest dobrze...prosze o porade czy jest moze jakis inny sposob bo nie moge sobie dac rady..

Zapewne było wykonanie badanie CT lub MR. Nie do końca rozumiem określenie "bełkocze" - napadowe zaburzenia o typie mowy niewyraźnej? Jeśli tak proponuję wykonać badanie EEG, ewentualnie także USG Doppler tt szyjnych, jeśli nie było wykonane.