Ucisk w klatce piersiowej i ból kręgosłupa a prawidłowy wynik gastroskopii

Witam, mam 23 lata i od około 3 lat czuję w klatce piersiowej ból po prawej stronie na wysokości mostka, miałem robioną gastroskopie ale nic nie znaleziono i ogólnie wyniki były dobre. Lecz dzień po gastroskopii, kiedy się obudziłem czuje uścisk w klatce piersiowej na 2 sekundy co około 30 sekund przez 15-20 minut, po 3 godzinach ból znowu wrócił. Ból jest dość silny. Dodam jeszcze że na tej samej wysokości boli mnie kręgosłup, lub też szuje jakbym coś miał pod kręgosłupem. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na obecną chwilę trudno podać możliwą przyczynę zgłaszanych dolegliwości. Warto jednak rozszerzyć diagnostykę o EKG - ocenę serca i ewentualne badanie obrazowe kręgosłupa.