Ucisk w przełyku tuż nad linią obojczyka od 2. tygodni

Od około 2 tygodniu czuję szczypanie/ucisk w przełyku tuż nad linią obojczyka. Dzieje się to najczęściej gdy kładę się do snu. Byłem u internisty, który przepisał mi Stomezul 40mg 2xdziennie. Minął tydzień od kiedy biorę lek, nie widzę jednak żadnej poprawy. Nie mogę przez to zasnąć, często do godzin porannych. Stosuję dietę lekkostrawną, nie przerwałem treningów kolarskich. W ciągu dnia w ogóle nie odczuwam dyskomfortu. Kiedy mogę się spodziewać, że lek zacznie działać?

Piotr Pilarski

Ten lek powinien zacząć działać praktycznie w pierwszy dzień. Sugeruję ponowną wizytę u internisty.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie ponownie udać się do lekarza rodzinnego, po ponownym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.