Uczucie lęku po urodzeniu dziecka

Mam 18l niedawno urodziłam córeczkę 4 msc temu od miesiąca czuje lęk jestem żmęczona czuje że nie dam rady jej wychować kiedy płacze nie moge jej dotnąć nie potrafie siedze koło niej nieruchomo i patrzę w dal ona płacze a ja nie moge się ruszyć jestem wtedy jak sparaliżowana kocham ją ale nie mogę mam też myśli samobójcze ostatnio byłam w takim dolku że upiłam się kiedy byłam z nią sama mój kuzyn musial zwolnić się z pracy aby sie nią zająć co mam robić nie wyrabiam psychicznie proszę o radę

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy Poradnię Zdrowia Psychicznego (na NFZ) i podjąć psychoterapię. Jakiekolwiek rady udzielane przez internet mogą co najwyżej przynieść chwilową ulgę, a realną pomoc i wsparcie może Pani uzyskać przede wszystkim w kontakcie osobistym ze specjalistą (psycholog, psychoterapeuta, psychiatra).

Dzień dobry!

Macierzyństwo to trudne wyzwanie, kiedy wiele kobiet potrzebuje specjalistycznej opieki i wsparcia. Opisane przez Panią objawy mogą wiązać się np. z depresją poporodową czy zaburzeniami lękowymi. Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry oraz psychologa. Może Pani przywrócić sobie komfort, dobre samopoczucie i radość z życia.

Pozdrawiam!

To co Pani pisze jest bardzo niepokojące, ponieważ przedstawia realne zagrożenie dla życia Pani i/lub dziecka. Nie pisze Pani nic o najbliższych - czy ma Pani w nich wsparcie, czy inne osoby pomagają Pani w codziennych mniejszych i większych problemach związanych z macierzyństwem (zwłaszcza w tak młodym wieku) czy też czuje Pani, że nie ma wiedzy i sił potrzebnych w opiece nad maluchem? Bardzo proszę o pilny kontakt z poradnią zdrowia psychicznego lub innym dostępnym specjalistą i w ramach możliwości poproszenie o wsparcie najbliższych.