Uczucie pulsowania w czaszcze i zaburzenia widzenia

Witam, od dłuższego czasu miewam uczucie "rozpierania", "pulsowania" w czaszce, połączonego z chwilowym zamroczeniem wzroku i szumem czy piszczeniem w uszach. Pojawia się to albo po zmianie pozycji po dłuższym siedzeniu, albo również podczas normalnego chodzenia, czy wchodzenia po schodach. Mam wrażenie jakby to było wysokie ciśnienie w czaszce, ale mam niskie ciśnienie tętnicze. Obawiam się co to jest, tyle ostatnio przypadków, naczyniaków czy guzów mózgu u młodych osób. Proszę o odpowiedź.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyn bólu głowy może być bardzo wiele. Niestety na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, nie można ustalić przyczyny Pani dolegliwości. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie.