Uczucie pustki w głowie po rozpoczęciu leczenia depresji

Dzień dobry. Odkąd zaczęłam leczyć się na depresję ( od miesiąca), odczuwam ogromną 'pustke w glowie' - co bardzo przeszkadza mi w codziennym funkcjonowaniu. Do tego jeszcze dochodzą problemy z koncentracja, przez co nie mogę normalnie rozmawiać, ponieważ często muszę zastanawiać się co powiedzieć, albo odpowiadam zdawkowo, przez co aż boję się rozmawiać z ludźmi. Moje pytanie brzmi: Czy po zakończeniu leczenia objawy znikną?

Jeśli nie bierze Pani leków, a podjęła terapię - o tej pustce trzeba powiedzieć terapeucie. Może Pani odpowiada zdawkowo, bo nie chce zdradzić się z depresja? Warto nauczyć się mówić o swoich problemach, przecież w dzisiejszych czasach depresja jest chorobą cywilizacyjną, a Pani przyjaciele nie powinni Pani źle ocenić.
Pozdrawiam

Witam,

nie wiem jakiego rodzaju leczenie ma Pani na myśli. Jeśli stosowanie farmakologii, to raczej nie dadzą długotrwałego efektu i po odstawieniu leków, objawy wrócą. W leczeniu depresji bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii. Zachęcam więc Panią do skontaktowania się z psychologiem/psychoterapeutą.
Zakładam, że objawy które Pani opisuje pojawiły się jako efekt uboczny farmakologii, którą Pani stosuje – warto poinformować o tym swojego lekarza, być może zaleci zmianę preparatu lub zmniejszenie dawki.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html