Jakie leki działają na depresję i dolegliwości somatyczne?

Jakie leki działają na depresję i dolegliwości somatyczne związane z nia-bol głowy,zmęczenie,uczucie nóg z waty,słabość w głowie,mdłości,bóle układu pokarmowego,niepokój ruchowy,drżenie,tiki?z jakiej grupy-ssri snri,nrdi,nari itp?jeśli ktoś nie ma siły wstać z łóżka,nie myję się,nie reaguje na świat,ma derealizacje i depersonalizacje to leki w tym pomogą?jak tak to jakie?proszę o odp psychiatre

Kolejnym krokiem będzie podjęcie psychoterapii, na która powinien skierować lekarz.

Witam,

właściwe dla Pani leki oraz ich dawkowanie może być przepisane przez psychiatrę, dlatego zachęcam do wizyty u specjalisty.
Proszę pamiętać, że w leczeniu depresji bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii. Zachęcam więc Panią do skontaktowania się z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

Leki z kategorii antydepresantów. Przy opisanych przez Panią objawach i przed wprowadzeniem leków należy wykonać diagnozę, by ustalić, czy zaburzenia mają podłoże somatyczny, psychiczny, a może organiczny ... To bardzo ważne by leki zadziałały, a nie zaszkodziły. Proszę czym prędzej pójść na wizytę do lekarza psychiatry (skierowanie nie jest wymagane). Objawy mogę się nasilać i powodować coraz to gorsze samopoczucie.