Uporczywy ból w okolicy kości krzyżowej

Witam, od kilku tygodni boli mnie w okolicach kości krzyżowej - dokładnie po prawej jej stronie (tak jakby w połowie górnej części pośladka). Ból jest stały, kujący i czasami nie do wytrzymania. Potrafi zniknąć na kilka dni, po czym pojawia się nagle. Ból występuje tylko w tym miejscu, nie promieniuje. Nasila się podczas leżenia i siedzenia, a zmniejsza podczas chodzenia. Nie jest związany z żadnym ruchem, schylaniem, podnoszeniem - ciągle jest taki sam. Chociaż, gdy wykonam mocne przywiedzenie prawej nogi z jednoczesną rotacją biodra w stronę przeciwną - ból nasila się. Nadmienię, że mam 27 lat i jestem 5 miesięcy po porodzie. Proszę mi powiedzieć, jaka może być tego przyczyna, do jakiego lekarza mam się zgłosić? Czy podczas wizyty prywatnej mogę otrzymać skierowanie na bezpłatne badania państwowe np. rezonans. Dziękuję za odpowiedź.

Jaka może być tego przyczyna?
- Takie dolegliwości mogą być związane ze zwyrodnieniem w zakresie odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa lub/i też np. jego znacznemu skrzywieniu. Najlepszym sposobem diagnozowania takiego stanu na początku byłby RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, a w przypadku wątpliwości dodatkowo rezonans magnetyczny.
Do jakiego lekarza mam się zgłosić?
- Najlepiej z tym problemem skonsultować się z neurologiem. On po bezpośrednim badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania (diagnostyce, leczeniu).
Czy podczas wizyty prywatnej mogę otrzymać skierowanie na bezpłatne badania państwowe np. rezonans.
- Skierowanie z gabinetu prywatnego nie uprawnia do bezpłatnego w ramach NFZ wykonania badań dodatkowych np. rezonansu magnetycznego kręgosłupa.