Uraz kolana i wynik badania RM

Witam ,3 m-ce temu doznałem urazu kolana,którego nie mogę zgiąć (sztywne). Zrobiłem RM nie wiem co on oznacza ,opis jest zbyt długi podam w skrócie: Prawd.zerwanie większości włókien ACL. Rozerwanie ML z przemie. części tylnej w kierun. przednio-przyśrodkowym.Obrzęk MCL, naderwanie przyczepu udowego oraz włókien związanych z MM.Zmiany obrzękowe szpiku obecne także w kłykciu bocznym k.udowej,dyskretne podchrzęstne pasmo płynowo-obrzękowe budzi podejrzenie częściowej delaminacji. Dziękuje za odp.

Szanowny Panie,
powyższy wynik świadczy o uszkodzeniu więzadła krzyżowego przedniego, więzadła pobocznego piszczelowego i łąkotki przyśrodkowej. Łąkotka rozdarła się na całej długości i jak rączka od wiadra przełożyła się w przednią część kolana. Powoduje jego blok i niemożność jego wyprostowania. Jest to pilne wskazanie do operacji. Proponuję konsultację ortopedyczną u ortopedy wykonującego artroskopię.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda