Co oznacza wynik MR kolana 70-latki?

Czy to od uderzenia,które miałam w zewnętrzną część kolana?Mam 70 lat. Wiem że były zmiany, ale nie dawały objawów.Teraz o kuli. RM: Łagodne zmiany obrzękowe więzadła krzyżowego przedniego (ACL) - stan po naciągnięciu/ zmianyprzeciążeniowe. Obrzęk tkanki tłuszczowej okołowięzadłowej z pogrubieniem i zatarciem struktur torebkowo- więzadłowych.Zmiany obrzękowe /przeciążeniowe części głębokiej MCL z zachowaniem ciągłosci więzadła i nasilone zmiany obrzękowe w tkankach miękkich okołostawowych w sąsiedztwie MCL. Niejednorodne podwyższenie sygnału przyczepu rzepkowego scięgna mięśnia czterogłowego uda. Stan po naciągnięciu/zmiany przeciążeniowe..."

Bóle kolana, zmiany zwyrodnieniowe i przeciążeniowe , mogą mieć bardzo różne podłoże. Konieczna pełna konsultacja , ocena wyników badan, ocena sprawności, trybu życia, pracy, aktywności, snu....
Konieczne omówienie wyników, stanu ogólnego Pacjenta . Ważny wywiad i stan pacjenta Wtedy można rozwazyć dalsze postępowanie i planować ewentualne leczenie.
Jakie miała Pani objawy niepokojące ?? Czy widział Panią Ortopeda?? Ważny pełny obraz problemu klinicznego. Pozdrawiam