Uregulowanie miesiączek tabletkami antykoncepcyjnymi

Witam. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne ale pierwszy dzień miesiączki w którym powinnam wziąść pierwsza tabletke pomylilam z plamieniem. Trzeci dzień plamie. Czy mam nadal brać tabletki czy wziąść całe opakowanie do końca. W ciąży nie jestem na 100% a tabletki lekarz przepisał na uregulowanie miesiączek bo mam nieregularne. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek pierwszego dnia plamienia, to nie popełniła Pani błędu. Nie ma zatem powodów do niepokoju. Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek. Jeśli będzie Pani miała jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.