Ustalenie daty kolejnej miesiączki i ocena ryzyka zapłodnienia

Witam. Mam 18 lat i 19 października stał sie pewien incydent z moim chłopakiem.. Miesiączke miałam 12.10.2013 i trwała 6 dni.. czy jeżeli doszło do tego 19.. to czy jest możliwość zajścia w ciąże? Przeważnie długość cyklów waha mi się od 28- 32 dni i kiedy powinnam mieć kolejną miesiączke?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku współżycia bez zabezpieczenia istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Ponieważ cykle są nieregularne to nie można określić dokładnej daty krwawienia. Najprawdopodobniej krwawienie wystąpi pomiędzy 28 a 32 dniem cyklu. W celu weryfikacji ciąży warto wykonać test po 14 dniach od incydentu.