Usunięcie wyrostka robaczkowego w 5 miesiącu ciąży

Witam 2 tyg przeszłam operację wyrostka robaczkowego metodą klasyczną , jestem w 5 miesiącu ciąży. Mam pytanie czy jestem bardziej narażona na zrosty z powodu ciąży ? I czy może wystąpić u mnie niedrożność jelit ? Bardzo się tego obawiam nie chciałabym po raz drugi wylądować na stole operacyjnym w dodatku w ciąży.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że w tym momencie nie ma się Pani czym martwić. Co do zostaw i szybkości powstawania zależą od organizmu. Proponuje spokojnie czekać do rozwiązania ciąży.