Utrzymanie rezultatów odchudzania a zatrzymanie miesiączki

Witam, mam 20 lat, 159 cm wzrostu i ważę ok. 49 kg. W ciągu 6 m-cy schudłam jakieś 6-7 kilo i niestety zatrzymała mi się miesiączka. Parę lat temu miałam taką samą sytuację, wtedy schudłam 10 kg. Aktualnie biorę Novofem na wywołanie. Pani doktor mówi, że dobrze by było abym przybrała na wadze 2-3 kilo, ale czy to jest konieczne? Jestem zadowolona ze swojego wyglądu. Nie wystarczy jak będę jeść 1800-2000 kcal dziennie (wcześniej jadłam do 1500 kcal) i ćwiczyć 2 razy w tyg. aby utrzymać figurę?

Witam Panią,

Waży Pani rzeczywiście bardzo mało. Aby miesiączka wróciła musi Pani odbudować i odżywić swój organizm. Proszę jeść co najmniej 2tys. kcal Bardziej istotny niż kalorie jest skład Pani posiłków. Jadłospis musi być pełnowartościowy i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zadba Pani o odpowiednią ilość białka, węglowodanów i ,,dobrych'' tłuszczów oraz witamin i minerałów. Jeżeli zacznie Pani zdrowo się odżywiać miesiączka powinna wrócić. Posiłki (5posiłków dziennie)powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Nie ćwiczy Pani więcej niż Pani wspomina czyli 2razy w tyg. 3mam kciuki i wierzę ze okres wróci!! Nie eksperymentuje Pani więcej z tego typu dietami.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem. Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/ Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska