Uzależnienie od podjadania słodyczy w nocy

Jestem mężczyzną w wieku 30 lat. Notorycznie budzę się w nocy i podjadam słodycze, np. ciastka, czekoladę, itd. Nie wiem jak nad tym zapanować. Czy to uzależnienie od słodyczy i jak się z tego wyleczyć?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością jest to bardzo złe przyzwyczajenie/nawyk. Ważne jest jednak by wyjaśnić skąd wzięły się takie objawy. Być może jest to oznaka obniżonego poziomu glukozy we krwi. Warto to sprawdzić stąd moja propozycja by udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.

Witam Pana,
podjadanie jest pewnym objawem, który z jakieś powodu pojawia się u Pana. Warto udać się na konsultację psychoterapeutyczną, aby bliżej przyjrzeć się znaczeniu tego objawu.
Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak