W jaki sposób opanować zmiany nastroju spowodowane cyklem miesiączkowym?

Mam 27 lat i jestem po dwóch CC (3lata temu i 15miesiecy). Nie korzystam z antykoncepcji hormonalnej. Od kilku miesiecy na dwa tygodnie przed miesiączka mam ogromny problem z samą sobą. Na początku bardzo szybko się denerwuje, wręcz wściekam się na wszystko tuż po przebudzeniu. Bardzo dużo krzyczę i jestem nieprzyjemna dla bliskich, w drugim tygodniu jestem bardzo przygnebiona, placze z byle powodu i nie mam chęci do życia, wszystko robię z przymusem. Czy można w jakiś sposób mi pomóc?

Dzień dobry.

Proponuję Pani wizytę u ginekologa - położnika oraz psychoterapeuty.

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski