W jaki sposób usunąć wykwity?

W styczniu miałem wycinane hemoroidy (met. Fergussona). W trakcie gojenia zaczęły się robić u wejścia do odbytu i przed nim, oraz koło szwów białe wykwity. Lekarz proktolog wykluczył kłykciny. Podobno to reakcja organizmu na szwy. Chcę je usunąć (jest ich kilka, inne nie rosną) - czy wybrać koagulację czy też laser? Co wiąże się z krótszym okresem gojenia (już nie mam siły po prawie półtoramiesięcznym gojeniu się pooperacyjnym..) i niepozostawieniem blizn. Bardzo bym był wdzięczny za radę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje leczenie chirurgiczne które pozwoli określić czym dokładnie są zmiany