Wątroba niepowiększona bez zmian ogniskowych z cechami zwyrodnienia tłuszczowego

Witam Panie Doktorze, prosze o sprecyzownie wyniku padania USG.Watroba niepowiększona bez zmian ogniskowych z cechami zwyrodnienia tluszczowego.Stan po cholecystektomii.drogi zolciowe i zyla wrotna nieposzerzone.trzustka niepowiekszona , hyperechogeniczna ze zwloknieniami.czy mam sie martwic, z wyrazami szaconku Alicja

Raczej zmiany w zakresie narządó jamy brzusznej (zwyrodnienie wątroby i trzustki) nie powinny ewidentnie wpływać na jakość Pani zdrowia. Na pewno zalecana byłaby dieta skąpotłuszczowa (unormowanie wagi ciała jeśli taka jest konieczność) oraz unikanie alkoholu.