Wciąganie sutka a możliwe przyczyny

Witam, Mam 26 lat i odkąd pamiętam sutek lewej piersi czasami "wchodzi" do środka. Czasami muszę wyciągać go ręcznie. Chciałabym się dowiedzieć dlaczego się tak dzieje i czy mogę na to jakoś zaradzić. Dodam, ze lekarz ginekolog badał piersi i nie wyczuł żadnych guzów.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Wpuklanie się brodawki piersiowej budzi niepokój, gdy taki objaw pojawia się nagle i nie zanika - może wiązać się z obecnością nowotworu. Wpuklanie brodawki może być jednak również zjawiskiem fizjologicznym - jeżeli lekarz ginekolog nie stwierdził żadnych zmian patologicznych, wówczas należy sądzić, że zmiana wyglądu brodawki ma jedynie charakter kosmetyczny. W przypadku wątpliwości proszę udać się na ponowną konsultację u lekarza ginekologa. Proszę również pamiętać o regularnym samobadaniu piersi: http://portal.abczdrowie.pl/samobadanie-piersi Pozdrawiam.