Test ciążowy po 15. dniach od stosunku mogącego grozić ciążą

4 maja kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia (stosunek przerwany)był to 2 dzień płodnych dni.6 godzin później zastosowałam metodę yuzpe.Nie czułam się po niej źle,nie krwawiłam.3 dni temu dostałam krwawienia.Miałam bardzo silne bóle podbrzusza 1 dzień obficie krwawiłam(zauważyłam skrzepy na tamponie),ale kolejne dwa to tylko plamienie.Zastanawiam się czy istnieje prawdopodobieństwo ciąży i czy mogę w dniu jutrzejszym po 15 dniach od stosunku wykonać test ciązowy,by był w miarę wiarygodny?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie, ale dla pewności sugeruję wykonać test ciążowy. Wynik będzie już wiarygodny.