Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po zmianie pigułek na inne

Witam! W związku ze złą tolerancją tabletek Novynette lekarz zalecił mi Mildiana. Zalecił od razu odstawienie starych, a po 7-dniowej rozpoczęcie nowych. Problem w tym, że nie dopytałam go czy będę w tym czasie zabezpieczona tzn. tabletki Novynette odstawiłam po wzięciu 17 tabletki (pominęłam 4 tabletki) następnie 7 dni przerwy i rozpoczynam Mildiana. Zgodnie z zaleceniem lekarza. Czy przez cały ten czas jestem zabezpieczona? Dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Nowy preparat ma większą zawartość estrogenu niż ten, który przyjmowała Pani dotąd. Można więc rzeczywiście zacząć go przyjmować po 7-dniowej przerwie, tak jakby miała Pani kontynuować przyjmowanie "starych" pigułek, bez straty dla działania antykoncepcyjnego. Pominięcie ostatnich kilku tabletek nie stanowi problemu, jeśli tylko nie wydłuża Pani przerwy powyżej 7 dni. W tej sytuacji jest Pani więc w pełni zabezpieczona zarówno w przerwie między opakowaniami, jak i od pierwszego dnia przyjmowania nowego preparatu. Pozdrawiam serdecznie