Wmawianie sobie chorób u 26-latka

Mój chłopak ciągle szuka sobie jakiejś choroby ma 26 lat ma niedowagę.Uważa że cały czas mu coś charczy w mostku więc to musi być według niego rak bo tak czytał na internecie. Jak bolała go noga i nie mógł w ogóle siadać to też według niego był rak a on w ogóle nie chodzi chyba że przejdzie się z samochodu do pracy i na odwrót albo po markecie.Wymuszał sobie wymioty i dziwił się że pojawiły mu się żyłki z krwią a wkładał sobie palce żeby wymusić wymioty bo stało mu w gardle.czy to normalne?

Witam,
Wygląda na to, że chłopak jest bardzo skupiony na swoim ciele i wszystkie odczucia z ciała interpretuje jako zagrożenia dla zdrowia i życia. Jeśli te dolegliwości nie znajdują potwierdzenia w specjalistycznych diagnozach medycznych jest potrzebna konsultacja u psychiatry lub psychoterapeuty, który oceni rodzaj zaburzenia i zaproponuje leczenie. Takie objawy mają swoje przyczyny, które można odkryć w procesie psychoterapii.
Życzę powodzenia w motywowaniu chłopaka do kontaktu z psychoterapeutą.