Współżycie bez zabezpieczeń a brak ciąży

Witam, od 2 lat współżyjemy bez zabezpieczeń ... nadal nie mamy dziecka .... myślimy, że jest coś nie tak. Czytałam w internecie na ten temat ... żeby sprawdzić płodność trzeba wykonać wiele badań. Czy te badania wszystkie są płatne ??? Przerażają mnie te ceny a tak bardzo chiałabym mieć dziecko .... Czy z moim problemem powinnam się udać do zwykłego ginekologa ???

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to zalecane. Warto wspomnieć o tym, że nie zawsze problem leży po stronie kobiety. Badania są płatne, choć niektóre da się wykonać na NFZ.