Współżycie tydzień przed planowaną miesiączką i zastosowanie Escapelle

Witam Współżyłam z chłopakiem tydzień przed datą okresu. Niby wynika że są dni niepłodne ale okres mi się spóźnia czwarty dzień jednak nadmieniam że jestem po tabletce Escapella Forte więc nie wiem co myśleć i jak duże jest ryzyko ciąży ? Robiłam test 9 dni po stosunku i niby wyszedł ujemnie ale nie jestem pewna w 100% jego wyniku bo robiony był wcześniej ;/ Jednak najbardziej chciałabym się dowiedzieć o szansę na zajście w ciąże.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Proszę jednak pamiętać, że wynik testu uznajemy za wiarygodny dopiero po 14 dniach od stosunku.