Wydłużenie cyklu o 10 dni

Witam. W zeszłym miesiącu cykl wydłużył mi się o około 10 dni. Natomiast w tym nadal nie dostałam miesiączki, spóźnia mi się już 3 dni niż normalnie nie wiem co zrobić czy zgłosić się do lekarza czy poczekać jeszcze. A może teraz z tego powodu będzie trwał 40 dni. Chce wspomnieć, że wcześniej miałam normalny cykl 30 dni. Ciąża raczej wykluczam zabezpieczam się z chłopakiem i dodatkowo współżyjemy w dni niepłodne. Dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Po Pani opisie Ja jako lekarz niestety nie mogę wykluczyć ciąży. Zawsze istnieje minimalna szansa nataki obrót spraw. Ale jeżeli jednak to nie ciąża proponowałabym udać się do ginekologa aby poszukać przyczyny zaburzeń cyklu miesiączkowego. Najczęściej są to wahania hormonalne. Jednak ostateczne rozpoznanie i diagnozę można postawić w oparciu o badania.