Wynik badania kręgosłupa 36-latka

Witam serdecznie :) Oto mój wynik: lumbalizacja S1.Przemieszczenie linii statycznego obciążenia L-S do przodu.Niesymetryczne obniżenie przestrzeni międzytrzonowejL5-S1 w części tylnej. Sklerotyzacja powierzchni blaszek granicznych oraz drobne wyostrzenia na krawędziach trzonów od L4. Bardzo proszę o ocenę mojego wyniku badania radiologicznego i fachową radę co mam dalej zrobić w tym kierunku. Pozdrawiam Marcin

Witam serdecznie,

Lumbalizacja to pełne lub częściowe niezrośnięcie się kręgu. Pozostałe zmiany opisane w wyniku badania mogą świadczyć o zmianach zwyrodnieniowych oraz chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pana wizyta u lekarza zlacającego badanie, ortopedy lub neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.