Wynik badania nasienia a zapłodnienie naturalne

Witam mąż wykonal ostatnio badanie nasienia, wszystkie parametry były w normie z wyjątkiem: zapachu - był nieswoisty średnia amplituda bocznych odchylen glowki plemnika 5.1 (norma 3.1-4.5) liniowość ruchu 51.0 (norma >54) czy te trzy parametry maja duze znaczenie dla zapłodnienia naturalnego? i co w ogóle oznaczają? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane parametry nieznacznie odbiegają od normy. Niemniej jednak wynik badania powinien być oceniany całościowo. Mąż powinien udać się na wizytę do lekarza, który zlecił badanie.