Wynik badania obrazowego jamy brzusznej 54-latki do analizy

Proszę o zinterpretowanie opisu badania.Wątroba stłuszczona,w całości o niejednorodnej echogeniczności;podtorebkowo w przedniej części prawego płata odgranicza się obszar o średnicy ok. 3.5cm- o niejednoznacznym charakterze - zmiana ogniskowa? mniej nasilone stłuszczenie? Drogi żółciowe niepszerzone.Pęcherzyk żółciowy usunięty.Trzustki nie udało się uwidocznić,przysłunięta przez gazy w przewodzie pokarmowym.Śedzionausg w normie.Nerki prawidłowej budowy i eielkości.Układy zbiorcze niepszrzone.

Taka zmiana w zakresie wątroby sugeruje ognisko odtłuszczenia wątroby. Celem ewentualnego pogłębienia diagnostyki najczęściej zaleca się TK lub NMR jamy brzusznej. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący lub kierujący na USG jamy brzusznej.