Wynik badania RTG kręgosłupa 36-letniej osoby do analizy

C3-C4osteofitoza na bocznych krawędziach trzonów kręgów po prawej str.zwęża zachyłek boczny kanału kręgowego i kanał nerwu rdzeniowego.C5-C6-zaawansowana tylna centralna wypuklina materiału tarczy międzykręgowej zwęża częściowo łącznie z osteofitozą na bocznych krawędziach trzonów kręgów zachyłki boczne kanału kręgowego powodując obustronną stenozę.Płynowa rezerwa objętościowa kanału kręgowego w tym odcinku jest zmniejszona.Czy w tym przypadku zostaje tylko operacja czy można rehabilitować się?

Aleksander Ropielewski

Konieczny zabieg operacyjny, ponieważ ucisk jest powodowany przez osteofity, których nie da się usunąć w wyniku ćwiczeń.