Wynik badania USG stawu kolanowego i uszkodzenie łąkotki

W lipcu zablokowało mi się kolano. Poszłam prywatnie do lekarza, zrobił USG i odrazu stwierdził, że to uszkodzenie łąkotki. Zrobiłam rezonans i tam także wyszło, że tylni róg łąkotki jest uszkodzony i wypchnięty poza szpare, poza tym martwica oddzielająca. 5 sierpnia przeszłam zabieg, ale tylko odnośnie martwicy, łąkotka podobno była zdrowa. Czy to możliwe, że na obu badaniach wyszła zła diagnoza, czy to może błąd lekarski podczas zabiegu?

Szanowna Pani, usg, rezonans są jedynie badaniami dodatkowymi. Najbardziej "czułym" badaniem w przypadku stawu kolanowego jest jego wziernikowanie czyli artroskopia. W Pani przypadku należy przyjąć,że powodem blokowania stawu nie była uszkodzona łąkotka lecz wolny fragment oddzielonej chrząstki. Operujący Panią ortopeda zapewne wykonał zdjęcia z tego zabiegu lub nagrał film dokumentujący to uszkodzenie. Reasumując - diagnoza postawiona przez operującego ortopedę życzę szybkiego powrotu do pełnego zdrowia.