Wynik badania w kierunku boreliozy i pękanie skóry w okolicy nadgarstków

Witam proszę o pomoc w odczytaniu wyniku na boreliozę: igG: 5.00 AU/mL igM: 38,95 AU/mL zrobiłam te badania bo mam od okolo dwuch lat pekajaca skórę w okolicach nadgarstków jednak dermatolog stwierdzil ze to uczulenie na nikiel. Przestalam nocic cokolwiek co mogloby mnie uczulac jednak jest co raz gorzej. na plecach wyskoczyla mi tez jakby taka kulka pryszcz cos na wzor tego tylko z rkwia dermatolog stwierzil ze to punkt rubinowy nic wiecej. Zgóry Bardzo dziekuje za pomoc Magda

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można określić wyników. Podwyższone IGM może świadczyć o świeżej infekcji. proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.