Wynik beta-HCG 45mlu/ml a dotarcie pęcherzyka ciążowego do macicy

witam. Czy jessli beta hcg w 10.11 wynosiła 45mIu/ml to oznacza to że koło 10.11 pęcherzyk ciążowy dotarł do macicy? koło 10.11?

Renata GrzechociĹska

Witam.
B-hCG jest produkowane przez trofoblast zarodka, zaczyna być produkowane ok 2 dni po zagnieżdżeniu zarodka w macicy, czyli ok 10 dni od zapłodnienia (owulacji). 45 jednostek to już wyższy wynik więc do zagnieżdżenia musiało dojść wcześniej. B-hCG wrasta 2 x co 2 dni.
Pozdrawiam