Wynik biopsji szpiku kostnego 55-letniej osoby do analizy

Linia czerwonokrwinkowa bogata,erytropoeza normoblastyczna z dyskretnymi cechami dyserytropoezy w czesci ukladu komorek.KomorkiCD34 pojedyncze,rozproszone.Megakariocyty(CD61 )liczbowo w granicach normy,obok postaci prawidłowych spotyka sie formy male z hipolobulacjami jader. W podscielisku delikatnie podkreslony rysuek wlokien retiku.w szpiku obecne rozproszone limf.T stanowia ok15%kom.szpiku i pojedyncze limfocyty B. Kom.plazmatyczne wyst.w rozprosz. i w postaci drobnych skupien wokol naczyn

Wynik ten nie wykazuje jakiejś konkretnej patologii, można odczytać go jako normę, zawsze zaopatrzony jest wnioskami końcowymi, których nie przekopiowano do pytania.