Wynik EOS powyżej 7% a zarobaczenie

Witam.W wynikach krwi mam EOS powyzej 7%.Nigdy nie mialam alergii,astmy czy luszczycy.Wszystkie inne parametry krwi mam w normie.Czy wynik moze wskazywac na zarobaczenie?

Michał Springer

Witam. W sezonie pylenia roślin istnieje możliwość podwyższonego poziomu eozynofilów we krwi pomimo braku objawów alergii. Jest to spowodowane odpowiedzią organizmu, bez wywoływania objawów. Możliwa jest również infekcja pasożytnicza, która także daje taki obraz krwi. Bez zbadania Pani, zebrania wywiadu oraz dodatkowych badań nie mam możliwości postawienia dokładniejszej diagnozy. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który będzie mógł Pani odpowiedzieć na Pani pytania. Pozdrawiam.