Wynik i opis RTG kręgosłupa lędźwiowego
witam mam wynik z rtg kręgosłupa lędzwiowego boczne Opis ocena kr.lęd.z jednej projekcji niepełna ,wyostrzenie przedniej górnej krawędzi trzonu L1,nieco węższa przestrzeń między kręgowa L5-S1

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.