Wynik krzywej cukrowej a cukrzyca

Witam, Mam 45 lat, jestem szczupla osoba, moj poziom cukru we krwi 5,27 mmol/l.Jednak lekarz zlecil mi zrobic krzywa cukrowa.Moje wyniki to: glukoza na czczo 5,29 mmol/l isulina naczczo 8,oo glukoza po obcizeniu 75g po 1 godz 10,10 insulin po 1 godz. 69,26 glukoza 2 godz. po obciazeniu 75g 6,71 insulin po 2 godz. 63,80 chcialam sie dowiedziec jak zaawansowana jest u mnie cukrzyca , I czy odpowiednia dieta I cwiczenia , uchronia mnie od przyjmowania zaleconych lekarstw(Glucophage 750).Dziekuje

Po pierwsze - nie ma Pani cukrzycy, test tolerancji glukozy jest w normie. Po drugie - nie znajduję uzasadnienia do wlàczenia metforminy. Zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna jest wszystkim czego Pani potrzebuje.