Wynik MR głowy u 59-latki

wynik MR głowy proszę o pomoc i wytłumaczenie opisu: w prawej okolicy czołowo skroniowej i w strukturach głębokich prawej pólkuli, w kolanie ciała modzelowatego i sąsiadującej części lewego płata czołowego widoczne są 4 policykliczne, nieregularnego kształtu, miejscami zlewające się w ogniska ulegające gł. brzeżnemu wzmocnieniu kontrastowemu.Rozległy obrzęk tkanki wokół ognisk.Cechy efektu masy w postaci zwężenia/zacieśnienia bruzd mózgu, znacznego zwężenia prawej komory bocznej

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie mózgowia. Konieczna jest wizyta u specjalisty neurochirurga. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.