Wynik MR głowy z kontrastem

Witam, miałam zrobiony MR głowy z kontrastem (zlecony ze względu na szumy uszne) i oto opis: "W okolicy nadsiołkowej pośrodkowo widoczna jest przestrzeń płytkowa o wymiarach 30*21*15mm prawdopodobnie torbiel nadsiodłowa wpuklająca się do przedniej części komory III" Bardzo proszę o opinie co dla mnie oznacza? Dziękuje

Witam. Ocena istotności zmiany polega na porównaniu z objawami. Zmiana sama w sobie nie jest typowym objawem żadnej choroby w szczególności nowotworowej, jeśli nie miałaaby Pani żadnych innych objawów, wskazana byłaby tylko kontrola stanu co np. rok. W przypadku istnienia objawów (np. silne bóle głowy, padaczka) można wiązać tą torbiel z nieprawidłowościami i przemyśleć dalszą strategie terapeutyczna i diagnostyczna