Wynik MR kręgosłupa 21-latka do analizy

Proszę o interpretację wyników, niedawno wykonałem MR Kręgosłupa szyjnego, ponieważ bardzo często mam "ucisk" i ból w okolicy karku i potylicy oraz szumy uszne. "Przeostrzenie międzykręgowe szerokości prawidłowej, na poziomie C5/C6 widoczne jest niewielkie uwypuklenie krążka miedzykregowego ku tyłowi ze śladowym modelowaniem worka oponowego, pozostałe krążki nieuwypuklone poza krawedzie trzonow kregow, kanał kręgowy bez mian, otwory m.kre szer. prawidłowej, ust. kregow prawidlowe, rdzen bez zmia

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
Aby postawić właściwe rozpoznanie dotyczące bólów i "ucisku"karku" niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.

W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.
Kręgosłup z cała pewnością wymaga rehabilitacji.